ECW-F4364JL
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F4364JL
ECW-F4364JL
型号
ECW-F4364JL
描述
CAP FILM 0.36UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
ECW-F4364JL.pdf
交付服务
ECW-F4364JL
内容 *
    ECW-F4364JL 规格
    SeriesECW-F(L)
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.36 µF
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.390" W (18.00mm x 9.90mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.638" (16.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C