ECW-F4303HL
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F4303HL
ECW-F4303HL
型号
ECW-F4303HL
描述
CAP FILM 0.03UF 3% 400VDC RADIAL
数据表
ECW-F4303HL.pdf
交付服务
ECW-F4303HL
内容 *
    ECW-F4303HL 规格
    Features-
    Tolerance±3%
    Capacitance0.03 µF
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.492" L x 0.252" W (12.50mm x 6.40mm)
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.425" (10.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C