ECW-F4244HL
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F4244HL
ECW-F4244HL
型号
ECW-F4244HL
描述
CAP FILM 0.24UF 3% 400VDC RADIAL
数据表
ECW-F4244HL.pdf
交付服务
ECW-F4244HL
内容 *
    ECW-F4244HL 规格
    SeriesECW-F(L)
    Features-
    Tolerance±3%
    Capacitance0.24 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.327" W (18.00mm x 8.30mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C