ECW-F4185JL
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F4185JL
ECW-F4185JL
型号
ECW-F4185JL
描述
CAP FILM 1.8UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
ECW-F4185JL.pdf
交付服务
ECW-F4185JL
内容 *
    ECW-F4185JL 规格
    SeriesECW-F(L)
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1.8 µF
    Lead Spacing0.984" (25.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.102" L x 0.598" W (28.00mm x 15.20mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.933" (23.70mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C