ECW-F4164HL
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F4164HL
ECW-F4164HL
型号
ECW-F4164HL
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 0.16UF 3% 400VDC RADIAL
数据表
ECW-F4164HL.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECW-F4164HL
内容 *
    ECW-F4164HL 规格
    SeriesECW-F(L)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±3%
    Capacitance0.16 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching
    Lead Spacing0.492" (12.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.610" L x 0.307" W (15.50mm x 7.80mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.547" (13.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C