ECW-F4154JB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F4154JB
ECW-F4154JB
型号
ECW-F4154JB
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
ECW-F4154JB.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECW-F4154JB
内容 *
    ECW-F4154JB 规格
    SeriesECW-F(B)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.15 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C