ECW-F4115JL
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F4115JL
ECW-F4115JL
型号
ECW-F4115JL
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 1.1UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
ECW-F4115JL.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECW-F4115JL
内容 *
    ECW-F4115JL 规格
    SeriesECW-F(L)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1.1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching
    Lead Spacing0.787" (20.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.906" L x 0.535" W (23.00mm x 13.60mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC141V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C