ECW-F2W275JA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F2W275JA
ECW-F2W275JA
型号
ECW-F2W275JA
描述
CAP FILM 2.7UF 5% 450VDC RADIAL
数据表
ECW-F2W275JA.pdf
交付服务
ECW-F2W275JA
内容 *
    ECW-F2W275JA 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance2.7 µF
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.035" L x 0.417" W (26.30mm x 10.60mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC84V
    Voltage Rating - DC450V
    Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C