ECW-F2105JA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECW-F2105JA
ECW-F2105JA
型号
ECW-F2105JA
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL
数据表
ECW-F2105JA.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECW-F2105JA
内容 *
    ECW-F2105JA 规格
    SeriesECW-F(A)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.713" L x 0.335" W (18.10mm x 8.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC125V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.583" (14.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C