ECQ-UBAF103K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-UBAF103K
ECQ-UBAF103K
型号
ECQ-UBAF103K
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 0.01UF 10% 300VAC RADIA
数据表
ECQ-UBAF103K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECQ-UBAF103K
内容 *
    ECQ-UBAF103K 规格
    SeriesECQUB
    RoHSRoHS
    RatingsX1, Y2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.728" L x 0.197" W (18.50mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC300V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C