ECQ-UAAF475RD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-UAAF475RD
ECQ-UAAF475RD
型号
ECQ-UAAF475RD
描述
CAP FILM 4.7UF 20% 275VAC RADIAL
数据表
ECQ-UAAF475RD.pdf
交付服务
ECQ-UAAF475RD
内容 *
    ECQ-UAAF475RD 规格
    SeriesECQ-UA
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance4.7 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.906" W (31.00mm x 23.00mm)
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.319" (33.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C