ECQ-UAAF335TA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-UAAF335TA
ECQ-UAAF335TA
型号
ECQ-UAAF335TA
描述
CAP FILM 3.3UF 10% 275VAC RAD
数据表
ECQ-UAAF335TA.pdf
交付服务
ECQ-UAAF335TA
内容 *
    ECQ-UAAF335TA 规格
    SeriesECQ-UA
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance3.3 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.748" W (31.00mm x 19.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC275V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.161" (29.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C