ECQ-UAAF225SA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-UAAF225SA
ECQ-UAAF225SA
型号
ECQ-UAAF225SA
描述
CAP FILM 2.2UF 20% 275VAC RAD
数据表
ECQ-UAAF225SA.pdf
交付服务
ECQ-UAAF225SA
内容 *
    ECQ-UAAF225SA 规格
    SeriesECQ-UA
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.571" W (31.00mm x 14.50mm)
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)0.984" (25.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C