ECQ-UAAF106SA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-UAAF106SA
ECQ-UAAF106SA
型号
ECQ-UAAF106SA
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 10UF 20% 275VAC RADIAL
数据表
ECQ-UAAF106SA.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECQ-UAAF106SA
内容 *
    ECQ-UAAF106SA 规格
    SeriesECQ-UA
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance10 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.614" L x 1.102" W (41.00mm x 28.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC275V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C