ECQ-E6684KF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E6684KF
ECQ-E6684KF
型号
ECQ-E6684KF
描述
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD
数据表
ECQ-E6684KF.pdf
交付服务
ECQ-E6684KF
内容 *
    ECQ-E6684KF 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.68 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.024" L x 0.453" W (26.00mm x 11.50mm)
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C