ECQ-E6394JF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E6394JF
ECQ-E6394JF
型号
ECQ-E6394JF
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 0.39UF 5% 630VDC RADIAL
数据表
ECQ-E6394JF.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECQ-E6394JF
内容 *
    ECQ-E6394JF 规格
    SeriesECQ-E(F)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.39 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.744" (18.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C