ECQ-E6393KF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E6393KF
ECQ-E6393KF
型号
ECQ-E6393KF
描述
CAP FILM 0.039UF 10% 630VDC RAD
数据表
ECQ-E6393KF.pdf
交付服务
ECQ-E6393KF
内容 *
    ECQ-E6393KF 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.039 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.567" (14.40mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C