ECQ-E6185KF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E6185KF
ECQ-E6185KF
型号
ECQ-E6185KF
描述
CAP FILM 1.8UF 10% 630VDC RADIAL
数据表
ECQ-E6185KF.pdf
交付服务
ECQ-E6185KF
内容 *
    ECQ-E6185KF 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1.8 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.661" W (31.00mm x 16.80mm)
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)1.102" (28.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C