ECQ-E6183JF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E6183JF
ECQ-E6183JF
型号
ECQ-E6183JF
描述
CAP FILM 0.018UF 5% 630VDC RAD
数据表
ECQ-E6183JF.pdf
交付服务
ECQ-E6183JF
内容 *
    ECQ-E6183JF 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.018 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.472" L x 0.193" W (12.00mm x 4.90mm)
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C