ECQ-E6125KF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E6125KF
ECQ-E6125KF
型号
ECQ-E6125KF
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 1.2UF 10% 630VDC RADIAL
数据表
ECQ-E6125KF.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECQ-E6125KF
内容 *
    ECQ-E6125KF 规格
    SeriesECQ-E(F)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.531" W (31.00mm x 13.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.945" (24.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C