ECQ-E4824JF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E4824JF
ECQ-E4824JF
型号
ECQ-E4824JF
描述
CAP FILM 0.82UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
ECQ-E4824JF.pdf
交付服务
ECQ-E4824JF
内容 *
    ECQ-E4824JF 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.82 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.024" L x 0.311" W (26.00mm x 7.90mm)
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.720" (18.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C