ECQ-E4394JF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E4394JF
ECQ-E4394JF
型号
ECQ-E4394JF
描述
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
ECQ-E4394JF.pdf
交付服务
ECQ-E4394JF
内容 *
    ECQ-E4394JF 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.39 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.728" L x 0.295" W (18.50mm x 7.50mm)
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.646" (16.40mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C