ECQ-E4393JF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E4393JF
ECQ-E4393JF
型号
ECQ-E4393JF
描述
CAP FILM 0.039UF 5% 400VDC RAD
数据表
ECQ-E4393JF.pdf
交付服务
ECQ-E4393JF
内容 *
    ECQ-E4393JF 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.039 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.472" L x 0.193" W (12.00mm x 4.90mm)
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C