ECQ-E4184KF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E4184KF
ECQ-E4184KF
型号
ECQ-E4184KF
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 0.18UF 10% 400VDC RAD
数据表
ECQ-E4184KF.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECQ-E4184KF
内容 *
    ECQ-E4184KF 规格
    SeriesECQ-E(F)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.18 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.728" L x 0.213" W (18.50mm x 5.40mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.532" (13.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C