ECQ-E4183JF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E4183JF
ECQ-E4183JF
型号
ECQ-E4183JF
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 0.018UF 5% 400VDC RAD
数据表
ECQ-E4183JF.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECQ-E4183JF
内容 *
    ECQ-E4183JF 规格
    SeriesECQ-E(F)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.018 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.406" L x 0.173" W (10.30mm x 4.40mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C