ECQ-E2823JF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E2823JF
ECQ-E2823JF
型号
ECQ-E2823JF
描述
CAP FILM 0.082UF 5% 250VDC RAD
数据表
ECQ-E2823JF.pdf
交付服务
ECQ-E2823JF
内容 *
    ECQ-E2823JF 规格
    SeriesECQ-E(F)
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.082 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.406" L x 0.193" W (10.30mm x 4.90mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC150V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C