ECQ-E2685JF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E2685JF
ECQ-E2685JF
型号
ECQ-E2685JF
描述
CAP FILM 6.8UF 5% 250VDC RADIAL
数据表
ECQ-E2685JF.pdf
交付服务
ECQ-E2685JF
内容 *
    ECQ-E2685JF 规格
    SeriesECQ-E(F)
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance6.8 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC150V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.941" (23.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C