ECQ-E2395JF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E2395JF
ECQ-E2395JF
型号
ECQ-E2395JF
描述
CAP FILM 3.9UF 5% 250VDC RADIAL
数据表
ECQ-E2395JF.pdf
交付服务
ECQ-E2395JF
内容 *
    ECQ-E2395JF 规格
    SeriesECQ-E(F)
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance3.9 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.024" L x 0.433" W (26.00mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC150V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C