ECQ-E2394KB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E2394KB
ECQ-E2394KB
型号
ECQ-E2394KB
描述
CAP FILM 0.39UF 10% 250VDC RAD
数据表
ECQ-E2394KB.pdf
交付服务
ECQ-E2394KB
内容 *
    ECQ-E2394KB 规格
    SeriesECQ-E(B)
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.39 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.484" L x 0.224" W (12.30mm x 5.70mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC125V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.469" (11.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C