ECQ-E2334KB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E2334KB
ECQ-E2334KB
型号
ECQ-E2334KB
描述
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD
数据表
ECQ-E2334KB.pdf
交付服务
ECQ-E2334KB
内容 *
    ECQ-E2334KB 规格
    SeriesECQ-E(B)
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.33 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.406" L x 0.252" W (10.30mm x 6.40mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC125V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.484" (12.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C