ECQ-E2125JB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E2125JB
ECQ-E2125JB
型号
ECQ-E2125JB
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 1.2UF 5% 250VDC RADIAL
数据表
ECQ-E2125JB.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECQ-E2125JB
内容 *
    ECQ-E2125JB 规格
    SeriesECQ-E(B)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.492" (12.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.602" L x 0.299" W (15.30mm x 7.60mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC125V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.614" (15.60mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C