ECQ-E1825JF
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ECQ-E1825JF
ECQ-E1825JF
型号
ECQ-E1825JF
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP FILM 8.2UF 5% 100VDC RADIAL
数据表
ECQ-E1825JF.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ECQ-E1825JF
内容 *
    ECQ-E1825JF 规格
    SeriesECQ-E(F)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance8.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C