DME6S47K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
DME6S47K-F
DME6S47K-F
型号
DME6S47K-F
品牌
描述
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD
数据表
DME6S47K-F.pdf
交付服务
DME6S47K-F
内容 *
    DME6S47K-F 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.047 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.492" L x 0.276" W (12.50mm x 7.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C