DME4P47K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
DME4P47K-F
DME4P47K-F
型号
DME4P47K-F
品牌
描述
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
数据表
DME4P47K-F.pdf
交付服务
DME4P47K-F
内容 *
    DME4P47K-F 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.47 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.728" L x 0.327" W (18.50mm x 8.30mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C