DME2S47K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
DME2S47K-F
DME2S47K-F
型号
DME2S47K-F
品牌
描述
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD
数据表
DME2S47K-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
DME2S47K-F
内容 *
    DME2S47K-F 规格
    SeriesDME
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.047 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.406" L x 0.177" W (10.30mm x 4.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C