DME1W4P7K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
DME1W4P7K-F
DME1W4P7K-F
型号
DME1W4P7K-F
品牌
描述
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RADIAL
数据表
DME1W4P7K-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
DME1W4P7K-F
内容 *
    DME1W4P7K-F 规格
    SeriesDME
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance4.7 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.024" L x 0.315" W (26.00mm x 8.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC65V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C