DCP4L054007ID4MSSD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
DCP4L054007ID4MSSD
DCP4L054007ID4MSSD
型号
DCP4L054007ID4MSSD
品牌
描述
CAP FILM 40UF 20% 800VDC RAD
数据表
DCP4L054007ID4MSSD.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
DCP4L054007ID4MSSD
内容 *
    DCP4L054007ID4MSSD 规格
    Series
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance40 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; DC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.634" L x 1.220" W (41.50mm x 31.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC800V
    Height - Seated (Max)1.811" (46.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.3 mOhms