DCP4I061009HD4KSSD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
DCP4I061009HD4KSSD
DCP4I061009HD4KSSD
型号
DCP4I061009HD4KSSD
品牌
描述
CAP FILM 100UF 10% 600VDC RAD
数据表
DCP4I061009HD4KSSD.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
DCP4I061009HD4KSSD
内容 *
    DCP4I061009HD4KSSD 规格
    Series
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance100 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; DC Link, DC Filtering
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.244" L x 1.772" W (57.00mm x 45.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC600V
    Height - Seated (Max)2.165" (55.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)2.6 mOhms