CP-OD716-220-600V
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
CP-OD716-220-600V
CP-OD716-220-600V
型号
CP-OD716-220-600V
品牌
描述
CAP FILM .220UF 600V 716 SERIES
数据表
CP-OD716-220-600V.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
CP-OD716-220-600V
内容 *
    CP-OD716-220-600V 规格
    SeriesOrange Drop® 716P
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance-
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAudio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension-
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC600V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C