CMPPAC310V473K10S6
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
CMPPAC310V473K10S6
CMPPAC310V473K10S6
型号
CMPPAC310V473K10S6
品牌
描述
CAP FILM 0.047UF 310VAC RADIAL
数据表
CMPPAC310V473K10S6.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
CMPPAC310V473K10S6
内容 *
    CMPPAC310V473K10S6 规格
    SeriesCMPP
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance-
    Capacitance0.047 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.276" W (13.00mm x 7.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C