CMPPAC310V103K15S5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
CMPPAC310V103K15S5
CMPPAC310V103K15S5
型号
CMPPAC310V103K15S5
品牌
描述
CAP FILM 10000PF 310VAC RADIAL
数据表
CMPPAC310V103K15S5.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
CMPPAC310V103K15S5
内容 *
    CMPPAC310V103K15S5 规格
    SeriesCMPP
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance-
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.177" W (18.00mm x 4.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C