C9TS5MD5615AARX
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C9TS5MD5615AARX
C9TS5MD5615AARX
型号
C9TS5MD5615AARX
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 61.5UF 415VAC RADIAL
数据表
C9TS5MD5615AARX.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
C9TS5MD5615AARX
内容 *
    C9TS5MD5615AARX 规格
    SeriesC9T
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance-5%, +15%
    Capacitance61.5 µF
    Part StatusActive
    TerminationTerminal Block
    Applications3 Phase, Power Factor Correction (PFC)
    Lead Spacing0.748" (19.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.346" Dia (85.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC415V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)6.378" (162.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 55°C