C875CF35800AA0K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C875CF35800AA0K
C875CF35800AA0K
型号
C875CF35800AA0K
描述
CAP FILM 80UF 10% 470VAC RADIAL
数据表
C875CF35800AA0K.pdf
交付服务
C875CF35800AA0K
内容 *
    C875CF35800AA0K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance80 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    ApplicationsMotor Run
    Lead Spacing0.528" (13.40mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)2.303" (58.50mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C