C870ZF35600AA2J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C870ZF35600AA2J
C870ZF35600AA2J
型号
C870ZF35600AA2J
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 60UF 5% 470VAC RADIAL
数据表
C870ZF35600AA2J.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
C870ZF35600AA2J
内容 *
    C870ZF35600AA2J 规格
    SeriesC87
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance60 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    ApplicationsMotor Run
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension-
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC470V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C