C4GAJUD4400AA1J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C4GAJUD4400AA1J
C4GAJUD4400AA1J
型号
C4GAJUD4400AA1J
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 4UF 5% 700VDC AXIAL
数据表
C4GAJUD4400AA1J.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
C4GAJUD4400AA1J
内容 *
    C4GAJUD4400AA1J 规格
    SeriesC4G
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance4 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension1.299" Dia x 1.732" L (33.00mm x 44.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC400V
    Voltage Rating - DC700V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 mOhms