C4AUQBW5100M3HJ
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C4AUQBW5100M3HJ
C4AUQBW5100M3HJ
型号
C4AUQBW5100M3HJ
描述
FILM, RADIAL, METALLIZED POLYPRO
数据表
C4AUQBW5100M3HJ.pdf
交付服务
C4AUQBW5100M3HJ
内容 *
    C4AUQBW5100M3HJ 规格
    SeriesC4AU
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±5%
    Capacitance10 µF
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1100V (1.1kV)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhms