C4AQOLW5130M36J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C4AQOLW5130M36J
C4AQOLW5130M36J
型号
C4AQOLW5130M36J
描述
CAP FILM 13UF 5% 900VDC RADIAL
数据表
C4AQOLW5130M36J.pdf
交付服务
C4AQOLW5130M36J
内容 *
    C4AQOLW5130M36J 规格
    SeriesC4AQ-M
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±5%
    Capacitance13 µF
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC900V
    Height - Seated (Max)0.953" (24.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)6.3 mOhms