C4AQNBW5150M3HJ
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C4AQNBW5150M3HJ
C4AQNBW5150M3HJ
型号
C4AQNBW5150M3HJ
描述
CAP FILM 15UF 5% 1KVDC RADIAL
数据表
C4AQNBW5150M3HJ.pdf
交付服务
C4AQNBW5150M3HJ
内容 *
    C4AQNBW5150M3HJ 规格
    SeriesC4AQ-M
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±5%
    Capacitance15 µF
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)1.740" (44.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)5.1 mOhms