C4AQLLW5160A33K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C4AQLLW5160A33K
C4AQLLW5160A33K
型号
C4AQLLW5160A33K
描述
CAP FILM 16UF 10% 500VDC RADIAL
数据表
C4AQLLW5160A33K.pdf
交付服务
C4AQLLW5160A33K
内容 *
    C4AQLLW5160A33K 规格
    SeriesC4AQ
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance16 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; DC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC500V
    Height - Seated (Max)0.756" (19.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)8.1 mOhms