C4AQLLU5150M19K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
C4AQLLU5150M19K
C4AQLLU5150M19K
型号
C4AQLLU5150M19K
描述
CAP FILM 15UF 10% 500VDC RADIAL
数据表
C4AQLLU5150M19K.pdf
交付服务
C4AQLLU5150M19K
内容 *
    C4AQLLU5150M19K 规格
    SeriesC4AQ-M
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±10%
    Capacitance15 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; DC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.260" L x 1.220" W (32.00mm x 31.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC500V
    Height - Seated (Max)0.756" (19.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)5.5 mOhms